Scroll Top

Ciśnieniomierze dla kobiet w ciąży

B3AFIB

Czy wiesz, że aż 10% zgonów związanych z ciążą przypisuje się nadciśnieniu tętniczemu, a sama jego obecność w ciąży prowadzi do odległych, niekorzystnych następstw sercowo-naczyniowych?

Nadciśnienie, w tym przewlekłe nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie ciążowe, stan przedrzucawkowy czy rzucawka, są bardzo częstym schorzeniem w ciąży. Niestety zaburzenia nadciśnieniowe wyraźnie się nasilają. Dla przykładu badania wykonywane w Stanach Zjednoczonych, w latach 1998 – 2006, bardzo klarownie przedstawiają wzrost za nadciśnienia tętniczego w ciąży z 6,7% do 8,3%, przewlekłego nadciśnienia tętniczego z 1,1% do 1,7%, a stan przedrzucawkowy z 0,9% do 1,2%. Prawidłowy stan hemodynamiczny ciąży to rozszerzenie naczyń systemowych, któremu towarzyszy wzrost pojemności minutowej serca i zmniejszenie całkowitego oporu obwodowego. Powoduje to normalne obniżenie BP w drugim trymestrze ciąży. Nadciśnienie tętnicze w ciąży jest na ogół rozpoznawane, gdy ciśnienie tętnicze wynosi ≥140 mmHg i/lub ≥90 mmHg w co najmniej dwóch przypadkach, w odstępie co najmniej sześciu godzin. Przewlekłe nadciśnienie tętnicze definiuje się jako rozpoznanie nadciśnienia tętniczego przed 20. tygodniem ciąży, podczas gdy ciążowe nadciśnienie tętnicze definiuje się jako rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w 20. tygodniu lub później. Stan przedrzucawkowy i rzucawka to stany chorobowe specyficzne dla ciąży, wymagające natychmiastowego i specyficznego postępowania medycznego.

Specjalna walidacja ciśnieniomierzy dla kobiet w ciąży

Nadciśnienie w ciąży może powodować poważne komplikacje dla matki, jak i dziecka. Po 20 tygodniu ciąży może pojawić się stan przedrzucawkowy zwany preeklampsją. Objawia się ciśnieniem krwii powyżej 140/90 mmHg u kobiet z poprzednio prawidłowym ciśnieniem, u których występuje białkomocz (powyżej 0,3g białka w 24 godzinnej zbiórce moczu).  Ze względu na nieprzewidywalny charakter stanu przedrzucawkowego, kobiety ciężarne z nadciśnieniem muszą często mierzyć ciśnienie krwi.
Ciśnieniomierze podczas badań przesiewowych w stanie przedrzucawkowym mogą zmniejszać przepływ krwi przez łożysko, dzięki czemu dziecko otrzymuje mniej tlenu i składników odżywczych. U niektórych rozwija się stan zwany rzucawką, który powoduje wysokie ryzyko zarówno dla matki, jak i dziecka. Dlatego ważne jest, aby podczas ciąży często i dokładnie monitorować ciśnienie krwi.
Większość ciśnieniomierzy ma znaczne trudności z pomiarem w czasie ciąży, a zwłaszcza w stanie przedrzucawkowym. Oznacza to, że podczas wykonywania pomiarów urządzeniami bez walidacji stan przedrzucawkowy może nie zostać wykryty. Z tego powodu organy opieki zdrowotnej wymagają specjalnego testu walidacyjnego dla automatycznych ciśnieniomierzy stosowanych u kobiet w ciąży i osób ze stanem przedrzucawkowym.

Specjalne walidacje Microlife

Ciśnieniomierze z serii 4G posiadają potwierdzoną badaniami walidację dla ogólnej populacji oraz specjalnych grup pacjentów, takich jak:

  • Kobiety w ciąży
  • Pacjenci z chorobami nerek
  • Diabetycy
  • Pacjenci z migotaniem przedsionków
  • Dzieci powyżej 12 roku życia

Wybierz jeden z ciśnieniomierzy Microlife i zadbaj o swoje zdrowie!

Clear Filters
BP B6 Connect
BP B6 Connect

ciśnieniomierz naramienny, automatyczny

BP B3 AFIB
BP B3 AFIB

ciśnieniomierz naramienny, automatyczny

BP B2 Basic
BP B2 Basic

ciśnieniomierz naramienny, automatyczny